Cyklokarpaty – Wojnicz MTB Maraton 2016

129 2016 Cyklokarpaty

Już po raz czwarty gmina Wojnicz była gospodarzem rowerowych zmagań serii maratonów MTB Cyklokarpaty, która w tym roku liczy aż 14 etapów i odwiedza między innymi Zakopane, Sandomierz, Przemyśl. Wojnicz MTB Maraton, bo tak brzmi nazwa etapu, jest częścią Cyklokarpat od swojej pierwszej edycji i jest bardzo popularny wśród uczestników cyklu. W minioną niedzielę, 10 lipca, na starcie stawiło się ponad pół tysiąca rowerzystów, którzy na trzech zróżnicowanych trasach i w sześciu kategoriach rywalizowali ze sobą o miano najlepszego maratończyka etapu. Trasy były zróżnicowane ze względu na długość. Najkrótsza, Hobby, to 30 kilometrów dróg wiodących przez najpiękniejsze zakątki gminy Wojnicz. Dystans Mega był nieco bardziej wymagający, liczył przeszło 51 kilometrów, aby wystartować na tym dystansie niezbędne było pewne przygotowanie kondycyjne. Dla najtwardszych i lubiących wyzwania przygotowana została trasa  na dystansie Giga. To ponad 75 kilometrów. I chociaż wojnickich tras nie charakteryzują duże przewyższenia, uczestnicy wyścigu oceniają je jako wymagające ze względu na ich interwałowy charakter i brak łagodnych odcinków umożliwiających złapanie oddechu. Przez cały czas trzeba „ostro kręcić” żeby nie zostać w tyle.

Liczba uczestników i popularność serii sprawiają, że jest to jedna z największych tego typu imprez w regionie.

Organizatorzy: Urząd Miejski w Wojniczu, UKS PG Movimento Wojnicz, Robert Wróbel, Marcin Bialik, Lucjan Hajdo, Gminny Ośrodek Kultury w Wojniczu.

Za zaangażowanie i pomoc organizatorzy dziękują: Lucjan Owsianka, Magdalena Sakowska, Agnieszka Wróbel, Dyrekcja i Pracownicy Szkoły Podstawowej w Wojniczu, OSP Wojnicz, OSP Więckowice, OSP Wielka Wieś, OSP Łukanowice, OSP Grabno, OSP Olszyny, , wolontariusze pracujący na bufetach, Pracownicy interwencyjni UM, Władysław Joniec, Jednostki OSP gminy Zakliczyn, Sponsorzy, Gospodarze „Orlika”.

Patronatem Honorowym Wojnicz MTB Maraton objęli: Burmistrz Wojnicza Tadeusz Bąk, Burmistrz Zakliczyna Dawid Chrobak.

Źródło: http://www.wojnicz.pl/

LISTA ZAWODNIKÓW:

tutaj

WYNIKI:

WOJNICZ 10.07.2016 – tutaj

GALERIA:

  1. labatticeFoto  – https://web.facebook.com/labatticefoto/ … 9234829000
  2. domin34 – https://plus.google.com/u/0/photos/1097 … 1172245665
  3. zwij – https://www.facebook.com/blogzwij/photo … 7090118294
  4. peto –  https://www.youtube.com/watch?v=c7YrIQ1xOqc
  5. foto.expressem – https://www.facebook.com/foto.expressem.michal.sadowski/photos/?tab=album&album_id=1158015954262621
  6. Sportowy Wojnicz – https://www.facebook.com/sportowy.wojni … 9850800690
  7. Sportowy Wojnicz – https://www.facebook.com/sportowy.wojni … 6070799068
  8. shiler  Film z dystansu mega
    https://www.youtube.com/watch?v=rPKpnLJjJF4

 

GALERIA SPORTOWY WOJNICZ

Dodaj komentarz