Olimpiada Sportowa _ Półkolonia 2016

80 Półkolonia 2016Półkolonia 2016

Spora grupa dzieci z naszej gminy już nie wyobraża sobie początku wakacji bez udziału w półkolonii.  W tej zorganizowanej przez GZEAS formie wypoczynku w dniach 27 czerwca – 8 lipca uczestniczyło 150 uczniów szkół podstawowych.

Kierownik półkolonii, pani Magdalena Sakowska, przygotowała dla dzieci wiele – dostosowanych do ich wieku i zainteresowań – atrakcji. Miały one np. okazję pływać statkiem po Jeziorze Rożnowskim, skorzystać z pływalni i kręgielni w Brzesku, obejrzeć w kinie „Wawel” film i przedstawienie teatralne. Najmłodsze ponadto odwiedziły „Zakątek Urwisów” i „Promienny Zamek” w Tarnowie.

Oprócz zajęć typowo rozrywkowych i rekreacyjnych dzieci mogły uczestniczyć
w warsztatach majsterkowania, plastycznych, a także wzbogacić swoją wiedzę na temat kultury (opowieści o chlebie w domu Wincentego Witosa
w Wierzchosławicach), fauny i flory naszego regionu (zajęcia w Muzeum Przyrodniczym w Ciężkowicach, w Muzeum Etnograficznym wystawę –  „Etnowariacje w babcinej izbie” oraz fizyki i chemii („Ogród doświadczeń” przygotowany przez młodzież z OSP z Wojnicza).

W ostatnim dniu półkolonii odbyła się olimpiada sportowa zorganizowana przez instruktora sportu pana  Lucjana Hajdo, po której zakończeniu pan burmistrz Tadeusz Bąk wręczył uczestnikom pamiątkowe dyplomy i słodkie upominki.

GALERIA:  Sportowy Wojnicz

Dodaj komentarz