Wakacyjne Grand Prix w Siatkówce Plażowej – I edycja

89 WGP 2016 Siatkówka Plażowa GrabnoW dniu 25.06.2016 na terenie Wiejskiego Domu Kultury w Grabnie w trakcie obchodów 40-lecia LKS „Spółdzielca” odbył się pierwszy turniej eliminacyjny „Wakacyjnego Grand Prix w Siatkówce Plażowej”. W każdym turnieju eliminacyjnym uczestnicy indywidualnie zdobywają punkty rankingowe i suma uzyskanych punktów decyduje o tytule mistrzowskim Grand Prix 2016.

Do rozgrywek przystąpiło 10 par. Wystartowaliśmy o godzinie 10:30 losowaniem rozstawień par. Punktualnie o godzinie 11:00 rozpoczęły się pierwsze mecze i trwały do godziny 19:00. Najlepszą drużyną turnieju okazała się para KUBOŃ/KŁÓSEK z Grabna i Więckowic, która w finale pokonała parę KŁUSEK/KRAWCZYK z Biadolin. Po zakończonych zmaganiach odbyła się dekoracja czterech najlepszych par turnieju. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe puchary, medale, dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Po zakończeniu turnieju wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na festyn. Nam również pozostaje podziękować i pochwalić wszystkich zawodników, uczestników oraz sponsorów, bez których niemożliwe byłoby przeprowadzenie wspomnianego wydarzenia. Na kolejny turniej organizator –GOK zaprasza do Zakrzowa.

Również w trakcie uroczystości Klubu odbywał się TURNIEJ DARTA, a nad jego sprawnym przeprowadzeniem czuwała grupa uczniów ze szkoły z Grabna: Ilona Zając, Angelika Przeklasa, Mateusz Król, Dominik Siwiec. I tak w kategorii do III klasy wygrał Kacper Rędzina – 71 pkt, przed Jakubem Muchą – 65 pkt, i Karoliną Kubuk – 54 pkt. W kategorii od klasy IV do VI wygrał Karol Bujak – 123 pkt, przed Hubertem Bujakiem – 113 pkt, oraz Kacprem Bojdo – 89 pkt. Natomiast w kategorii ostatniej OPEN wygrała Ilona Zając – 107 pkt, przed Mateuszem Królem – 103 pkt, oraz Dominikiem Muszyńskim – 82 pkt.76 WGP 2016 Siatkówka Plażowa Grabno