«

»

Cze 20

TRZECIE MIEJSCE MATEUSZA RÓŻAŃSKIEGO NA 65. ORLEN MEMORIALE JANUSZA KUSOCIŃSKIEGO

Mateusz Różański z AZS PWSZ Tarnów zajął trzecie miejsce w rozegranym w niedzielę na Stadionie Śląskim, 65. Orlen Memoriale Janusza Kusocińskiego w kategorii skok w dal. Podopieczny trenera Jarosława Wałaszka wynikiem 7.67 m uzyskał minimum uprawniające do startu w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy, które odbędą się w szwedzkim Gavle.

Wojniczanin rozpoczął memoriałowe starty od skoku na odległość 7.30 m, po którym klasyfikowany był na trzeciej pozycji. W drugiej próbie poprawił się o siedem centymetrów i utrzymał trzecią lokatę. Trzy kolejne próby Mateusza Różańskiego były nieudane (trzecią i piątą spalił, w czwartej skoczył 5.33 m), w konsekwencji czego spadł na piąte miejsce.

W ostatnim skoku uzyskał jednak najlepszy w tym roku rezultat 7.67 m (jest to ósmy w Europie wynik wśród młodzieżowców), co dało mu miejsce na najniższym stopniu podium. Nasz zawodnik przegrał jedynie z Tomaszem Jaszczukiem – 7.71 min oraz z reprezentantem Ghany, Abrahamem Seaneke – 7.70 m.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć tych znaczników i atrybutów HTMLa: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>