I Mistrzostwa w Biegach Przełajowych Family Cup 2017

77 Biegi amatorów 2017W sobotę na ścieżkach Parku Miejskiego w Wojniczu rozegrane zostały I Mistrzostwa Amatorów w Biegach Przełajowych Famyli Cap. Na trasach o długości od 1 do 7,5 kilometrów zmagali się zawodnicy i zawodniczki w różnych kategoriach. Zawody odbyły się na zupełnie innej trasie, niż te Świąteczne w Wielkiej Wsi oraz na innych dystansach. Jak przewidziano trasa nie była łatwa, było bardzo dużo zakrętów, na których traciło się prędkość, były zbiegi, podbiegi, a że pogoda nie dopisała było mokro i ślisko. Najlepszy czas i zwycięzca w kategorii H/M – Robert Grajdura z Tarnowa pokonał wspomniany dystans w czasie 32:24, drugie miejsce z Wielkiej Wsi zajął Marek Sikoń z 47 Biegi amatorów 2017czasem 33,08. Jako pierwszy z czasem 36.21 w kategorii I/M przybiegł Marcin Bialik. Najszybsza z kobiet  – Aneta Grajdura z Tarnowa w kategorii E/K potrzebowała na pokonanie 5-kilometrowego dystansu 30:22. Druga z pań – Justyna Honkisz z Wojnicza uzyskała czas 33:53. W imprezie brały udział również dzieci, które pokonywały dystans od 1 do 2,5km – w zależności od wieku. Po ceremonii wręczania pucharów i dyplomów w której uczestniczył Burmistrz Wojnicza Tadeusz Bąk, przystąpiono do losowania nagród przygotowanych przez organizatorów. Każdy z14 Biegi amatorów 2017awodnik otrzymał nagrodę, a w bufecie mógł posmakować gulaszu przygotowanego przez restauracje Missterium. Pełna fotorelacja z imprezy dostępna jest na profilu Sportowego Wojnicza Facebook’u.