FINAŁ Grand Prix Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Wojnicza_2017

29 Finał GPTS 2017W niedzielę 5 marca 2017r. w hali sportowej Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych odbył się ostatni 3 etap finałowy cyklu „Grand Prix Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Wojnicza” zorganizowany przez Uczniowski Klub Sportowy w Wielkiej Wsi oraz Gminny Ośrodek Kultury w Wojniczu. Dwie pierwsze edycje, czyli Mikołajkowy TTS odbył się 10 grudnia w Wielkiej Wsi, natomiast Charytatywny TTS w dniach 4,5 lutego w Grabnie i Wielkiej Wsi. W całym cyklu udział wzięło 157 zawodników i zawodniczek, większość z Gminy Wojnicz, duża grupa przyjeżdżała do nas z Zakliczyna i Czchowa pod przewodnictwem zawodnika i trenera sekcji tenisowej Mateusza Malika, gościliśmy również zawodników z rejonów Nowego Sącza, Krakowa, Żabna, Olkusza, Kielc, a nawet z Gdańska. W kategorii SP dziewczęta – 12 zawodniczek, kategorii SP chłopcy – 39 zawodników, w168 Finał GPTS 2017 kategorii GIM dziewczęta – 3 zawodniczki, w kategorii GIM chłopcy – 13 zawodników, w kategorii OPEN amator – 43 zawodników, w kategorii OPEN zawodowiec – 46 zawodników. W dzisiejszym dniu, jak i w każdym turnieju, uczestnicy rywalizowali w sześciu kategoriach, walcząc o wygraną w 3 edycji oraz o zwycięstwo w klasyfikacji końcowej „Grand Prix”. I tak na najwyższym stopniu podium w generalce tryumfowali: BRZĘK PATRYCJA – Porąbka Iwkowska, STOLARZ MATEUSZ – Wielka Wieś, BRZĘK MAGDALENA – Porąbka Iwkowska, PĘCZEK MATEUSZ – Zadroże, GAJDA RAFAŁ – Iwkowa, BARDON PIOTR – Zakliczyn .

Na zakończenie zwycięscy 3 edycji otrzymali pamiątkow25 Finał GPTS 2017e statuetki i dyplomy, natomiast pierwsza najlepsza trójka w generalnej klasyfikacji „Grand Prix 2017 o Puchar Burmistrza Wojnicza” otrzymała od Burmistrza Wojnicza Tadeusza Bąka okazałe puchary i dyplomy. Dla uczestników, którzy pozostali z nami do końca, poprzez losowanie rozdano nagrody rzeczowe ufundowanych przez naszych sponsorów.

Podczas niedzielnego spotkania na hali w Wojniczu mieliśmy jeszcze kilka miłych akcentów a125 Finał GPTS 2017 mianowicie: przyjechała do nas Pani Dorota Nowacka, reprezentantka Polski. Pani Dorota w swoim dorobku ma już: – srebro indywidualnie, Mistrzostwa  Świata Chiny 2014, – srebro drużynowo, Mistrzostwa  Świata Chiny 2014, – brąz indywidualnie, Mistrzostwa  Europy Dania 2015, – srebro drużynowo, Mistrzostwa  Europy Dania 2015, – srebro indywidualnie, Mistrzostwa Europy Włochy 2013, – złoto drużynowo, Mistrzostwa Europy Włochy 2013, – srebro indywidualnie, Mistrzostwa Europy Chorwacja 2011 i wiele innych. Gratulujemy.

Uczestnicy turnieju mieli do dyspozycji  12 stołów, przy których zaangażowano zawodników200 Finał GPTS 2017 jako sędziów, nad sprawnym przebiegiem turnieju czuwali wolontariusze z Wielkiej Wsi. Jak można było się spodziewać do końca rozgrywek trwały zacięte i emocjonujące mecze. Przemiła atmosfera podczas zawodów skłaniała zawodników grających do jeszcze większej determinacji i wali o każdą piłeczkę i zdobyty punkt, natomiast zawodnicy oczekujący na swój kolejny mecz nie szczędzili oklasków za bardzo dobre ataki i obrony przy stołach.

Na zakończenie chciałbym serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom tegorocznej edycji, tym samym zapraszamy do brania udziału w kolejnych imprezach sportowych organizowanych na terenie Gminy Wojnicz.

Zawody zostały zorganizowane przez: UKS w Wielkiej Wsi – Michała Fudalę, GOK – Lucjana Hajdo  przy wsparciu Burmistrza Wojnicza Tadeusza Bąka, Pana Dyrektora ZSLiT Ryszarda Pacynę oraz życzliwych osób i sponsorów, bez których trudno byłoby zrealizować omawiane wydarzenie sportowe. Serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc.

Wyniki: KLASYFIKACJA GENERALNA

Galeria: Sportowy Wojnicz

Dodaj komentarz