ZSP Wielka Wieś

Prawie każdy z medalem z Tarnowa!

Bardzo owocny okazał się wyjazd na Halowe Biegi Okrężne w Tarnowie. Nasza drużyna zdobyła czołowe lokaty w większości kategorii wiekowych. Rozpoczęli chłopcy ze szkoły podstawowej na dystansie 800m. Paweł Nadolnik tylko o kilka metrów przybył na metę za grupą starszych kolegów, był najmłodszym uczestnikiem tego biegu. Zajął 6 miejsce i otrzymał medal za udział. Kacper Strojny zajął 3 miejsce i musiał uznać wyższość dwóch szóstoklasistów – otrzymał także pamiątkowy medal. Następne na starcie stanęły dziewczęta. Nasze reprezentantki rozpoczęły z dużym animuszem bieg na 600m, lecz ambitne tempo wytrzymała tylko Natalia Jakubas zajmując 3 miejsce w generalnej klasyfikacji. Pozostałe nasze zawodniczki – Justyna Sumara [kl. 6], Natalia Hajdo, Oliwia Mleczko [obie 4 kl.] zmieściły się w pierwszej szóstce i otrzymały pamiątkowe medale.

Kolej na gimnazjalistów. Nasz żeński rodzynek w tym gronie na 800m – Anna Przeklasa – zajęła 2 miejsce w klasyfikacji generalnej rocznika 1999. Chłopcy liczyli na jeszcze więcej. Mocna grupa biegaczy wystartowała w bardzo mocnym tempie. Niestety odnowił się uraz kolana naszej lekkoatletycznej nadziei – Kamilowi Burnógowi, który musiał zejść z toru z grymasem bólu po 350m. Do końca walczył Bartek Batko i po szaleńczym finiszu uzyskał bardzo dobry czas, co pozwoliło mu, ze sporym zapasem, wygrać zawody w kategorii rocznika 1999. W generalce był 4 zawodnikiem.

Trenerem był Michał Fudala. >>>GALERIA<<<Sukces bardzo cieszy, kontuzja w tle jest nutą goryczy – na koniec dziękujemy pani Batko za transport młodzieży do Wojnicza oraz UKS w Wojniczu za możliwość wspólnej, darmowej podróży na te zawody!