IV Zawody strzeleckie z okazji Dnia Niepodległości.

5-zawody-strzeleckie-grabno-2016W sobotę 5 listopada strzelcy z naszej gminy, przyjechali, by sprawdzić swoje umiejętności, na 4 zawody strzeleckie z okazji DNIA NIEPODLEGŁOŚCI. Zawody odbyły się jak zawsze w Wiejskim Domu Kultury w Grabnie. Podczas  zawodów obowiązywał regulamin Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego a nad jego przestrzeganiem czuwał sędzia główny zawodów Marian Zając oraz Lucjan Hajdo. W pierwszej kolejności odbyło się strzelanie indywidualne z broni długiej w dwóch kategoriach: od 8 do 13 lat i od 14 w górę. Tutaj zawodnicy mieli po jednym strzale próbnym oraz siedem punktowanych. Każdy zawodnik w pełnym skupieniu starał się osiągnąć jak najlepszy wynik. Po podliczeniu punktowym każdego strzału wyniki umożliwiły wyłonienie najlepszych strzelców. Kat. 8-13 lat: 1.SIKOŃ JAN 2.LUDWA MACIEJ 3.LEŚNIAK DOMINIK, Kat. 14 i 18-zawody-strzeleckie-grabno-2016więcej: 1.ZAJĄC ILONA 2.GOSTEK SEBASTIAN 3.LUDWA MAREK. W kategorii strzelania indywidualnego z broni krótkiej, zawodnicy mieli po jednym strzale próbnym oraz 5 punktowanych, a mianem najlepszego strzelca może cieszyć się SIKOŃ JAN  2.GOLONKA SŁAWOMIR 3.JASIELSKI FRANCISZEK.

Dla każdego zawodnika czekał poczęstunek. Atmosfera zawodów była bardzo przyjemna, zapowiedziano też kolejne strzeleckie spotkanie za rok. Zrobiliśmy też kilka pamiątkowych zdjęć. Gratulacje dla zawodników.

Organizatorzy i sponsorzy: Gminny Ośrodek Kultury w 43-zawody-strzeleckie-grabno-2016Wojniczu – Lucjan Hajdo, Burmistrz Wojnicza Tadeusz Bąk, Sołtys Roman Chamioło oraz Rada Sołecka, Ludowy Klub Sportowy w Grabnie – Marian Zając , firmy: Sklep myśliwsko – wędkarski Diana.

GALERIA: Sportowy Wojnicz

Dodaj komentarz