Inauguracja Wojnickiej Ligi Orlika 2016

22 1 dzień I kolejka WLO 2016

27 lipca 2016r. ruszyła Wojnicka Liga Orlika. Rozgrywki odbywają się na boisku „Orlik 2012” w Wojniczu, Oficjalnie Burmistrz Wojnicza Tadeusz Bąk rozpoczął ligę, podkreślił, że mocno wszystkim kibicuje oraz życzy każdej drużynie osiągnięcia zakładanego celu, a przede wszystkim dotarcia do końca rozgrywek całych i zdrowych.

Sądząc po frekwencji inicjatywa instruktora GOK-u Lucjana Hajdo oraz animatora „Orlika” Przemysława Setlaka okazała się trafionym pomysłem. W pierwszej edycji występuje 8 drużyn, które rozegrają 28 meczy w 7 kolejkach. Mecze będą rozgrywane w każdą środę i czwartek od godziny 19:00 a zespoły będą występować  w składach sześcioosobowych (pięciu zawodników  w polu i bramkarz). Mecze trwać będą dwa razy po 20 minut z przerwą pięciominutową. W pierwszym dniu rywalizacji zmierzyły się ze sobą drużyny: MISZELINO vs F.C. WACIAKI. Mecz zakończył się wynikiem 5-3 oraz TOPOLINA vs ORŁY ORLIKA z wynikiem 6-2. Natomiast w czwartek rywalizowały ze sobą JOKER TEAM FOLWARK vs F.C.4FUN (7-1) oraz OLD BOYS WOJNICZ I PRZYJACIELE vs ESSENCIA TEAM (3-2).26 1 dzień I kolejka WLO 2016

Liga ma być sposobem propagowania zdrowego stylu życia, ale także okazją do prezentacji sportowych talentów. Wspólne rozgrywki reprezentantów różnych środowisk pozwolą też na integrację środowiska i spędzanie wolnego czasu w formie dobrej zabawy.  „Sport to zdrowie, lecz trzeba go umieć uprawiać” dlatego wszystkich prosimy o grę fair play a wtedy każdy będzie szczęśliwy.