Finał Turnieju Piłki Nożnej Gimnazjalistów o Puchar Starosty Tarnowskiego

 

45 Finał Turnieju P.N. Gimnazjalistów o Puchar StarostyHala Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych w Wojniczu była miejscem rozegrania finału Turnieju Piłki Nożnej Gimnazjów o Puchar Starosty Tarnowskiego. W rozgrywkach po wywalczeniu awansu z ubiegłotygodniowych turniejów półfinałowych wzięło udział sześć reprezentacji szkół gimnazjalnych z Powiatu Tarnowskiego,. W wyniku losowania zespoły trafiły do dwóch grup, z których po dwie najlepsze ekipy awansowały do półfinałów, a drużyny z trzecich miejsc zmierzyły się w spotkaniu o 5 miejsce. Każdy mecz trwał 12 minut, a sędzią głównym był Pan Michał Przydział.

W pierwszym półfinale Tuchów zdobywając dwie bramki w ostatniej minucie pokonał 2:0 Zakliczyn, a w drugim meczu na tym szczeblu rozgrywek Gromnik po bezbramkowym meczu zwyciężył z Olszynami 4:3 w dramatycznej serii rzutów karnych.

Finał pomiędzy Tuchowem i Gromnikiem był powtórką meczu otwierającego turniej, kiedy to w starciu między tymi zespołami padł remis 1:1. W spotkaniu decydującym o końcowym zwycięstwie, Gromnik pewnie pokonał rywali z Tuchowa 5:2. Warto podkreślić, że cztery gole w finale zdobył Sebastian Nowak, który dzięki temu „rzutem na taśmę” zdobył tytuł Króla Strzelców. Natomiast Najlepszym Bramkarzem okazał się Bartłomiej Kuboń z Olszyn.

Na turnieju obecni byli przedstawiciele władz Powiatu Tarnowskiego: Pan Roman Łucarz – Starosta Tarnowski, Pan Zbigniew Karciński – Wicestarosta Tarnowski, Pan Jacek Hudyma – Etatowy Członek Zarządu Powiatu Tarnowskiego oraz Pan Paweł Smoleń – Przewodniczący
Rady Powiatu Tarnowskiego, który razem ze Starostwem Powiatowym w Tarnowie i Powiatowym Szkolnym Związkiem Sportowym był organizatorem tych rozgrywek.

Nie zabrakło także gospodarzy w osobach Pani Magdaleny Janus – Dyrektor Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych w Wojniczu oraz Pana Tadeusza Bąka – Burmistrza Miasta i Gminy Wojnicz.

Grupa A:
Tuchów – Gromnik 1:1
Tuchów – Wierzchosławice 3:2
Gromnik – Wierzchosławice 2:1

1.Tuchów 4 4-3
2.Gromnik 4 3-2
3.Wierzchosławice 0 3-5

Grupa B:
Zborowice – Zakliczyn 0:4
Zborowice – Olszyny 1:2
Zakliczyn – Olszyny 0:1

1.Olszyny 6 3-1
2.Zakliczyn 3 4-1
3.Zborowice 0 1-6

mecz o 5 miejsce:
Wierzchosławice – Zborowice 4:1

półfinały:
Tuchów – Zakliczyn 2:0
Olszyny – Gromnik 0:0 karne 3:4

mecz o 3 miejsce:
Zakliczyn – Olszyny 1:4

finał:
Tuchów – Gromnik 2:5

Król Strzelców:
Sebastian Nowak (Gromnik) – 5 goli

Najlepszy Bramkarz:
Bartłomiej Kuboń (Olszyny)

Końcowa klasyfikacja:
1.Gromnik
2.Tuchów
3.Olszyny
4.Zakliczyn
5.Wierzchosławice
6.Zborowice

Marcelin Wójcik

VIDEO:

Finał Turnieju Piłki Nożnej Gimnazjalistów o Puchar Starosty Tarnowskiego

Źródło: Tarnowska.tv

 Finał Turnieju Piłki Nożnej 1

 Finał Turnieju Piłki Nożnej 2

Finał Turnieju Piłki Nożnej 3

Finał Turnieju Piłki Nożnej 4

Źródło: Nasz Wojnicz

 

GALERIA:

1 Finał Turnieju P.N. Gimnazjalistów o Puchar Starosty 2 Finał Turnieju P.N. Gimnazjalistów o Puchar Starosty 3 Finał Turnieju P.N. Gimnazjalistów o Puchar Starosty 4 Finał Turnieju P.N. Gimnazjalistów o Puchar Starosty 5 Finał Turnieju P.N. Gimnazjalistów o Puchar Starosty 6 Finał Turnieju P.N. Gimnazjalistów o Puchar Starosty 7 Finał Turnieju P.N. Gimnazjalistów o Puchar Starosty 8 Finał Turnieju P.N. Gimnazjalistów o Puchar Starosty 9 Finał Turnieju P.N. Gimnazjalistów o Puchar Starosty 10 Finał Turnieju P.N. Gimnazjalistów o Puchar Starosty 11 Finał Turnieju P.N. Gimnazjalistów o Puchar Starosty 12 Finał Turnieju P.N. Gimnazjalistów o Puchar Starosty 13 Finał Turnieju P.N. Gimnazjalistów o Puchar Starosty 14 Finał Turnieju P.N. Gimnazjalistów o Puchar Starosty 15 Finał Turnieju P.N. Gimnazjalistów o Puchar Starosty 16 Finał Turnieju P.N. Gimnazjalistów o Puchar Starosty 17 Finał Turnieju P.N. Gimnazjalistów o Puchar Starosty 18 Finał Turnieju P.N. Gimnazjalistów o Puchar Starosty 19 Finał Turnieju P.N. Gimnazjalistów o Puchar Starosty 20 Finał Turnieju P.N. Gimnazjalistów o Puchar Starosty 21 Finał Turnieju P.N. Gimnazjalistów o Puchar Starosty 22 Finał Turnieju P.N. Gimnazjalistów o Puchar Starosty 23 Finał Turnieju P.N. Gimnazjalistów o Puchar Starosty 24 Finał Turnieju P.N. Gimnazjalistów o Puchar Starosty 25 Finał Turnieju P.N. Gimnazjalistów o Puchar Starosty 26 Finał Turnieju P.N. Gimnazjalistów o Puchar Starosty 27 Finał Turnieju P.N. Gimnazjalistów o Puchar Starosty 28 Finał Turnieju P.N. Gimnazjalistów o Puchar Starosty 29 Finał Turnieju P.N. Gimnazjalistów o Puchar Starosty 30 Finał Turnieju P.N. Gimnazjalistów o Puchar Starosty 31 Finał Turnieju P.N. Gimnazjalistów o Puchar Starosty 32 Finał Turnieju P.N. Gimnazjalistów o Puchar Starosty 33 Finał Turnieju P.N. Gimnazjalistów o Puchar Starosty 34 Finał Turnieju P.N. Gimnazjalistów o Puchar Starosty 35 Finał Turnieju P.N. Gimnazjalistów o Puchar Starosty 36 Finał Turnieju P.N. Gimnazjalistów o Puchar Starosty 37 Finał Turnieju P.N. Gimnazjalistów o Puchar Starosty 38 Finał Turnieju P.N. Gimnazjalistów o Puchar Starosty 39 Finał Turnieju P.N. Gimnazjalistów o Puchar Starosty 40 Finał Turnieju P.N. Gimnazjalistów o Puchar Starosty 41 Finał Turnieju P.N. Gimnazjalistów o Puchar Starosty 42 Finał Turnieju P.N. Gimnazjalistów o Puchar Starosty 43 Finał Turnieju P.N. Gimnazjalistów o Puchar Starosty 44 Finał Turnieju P.N. Gimnazjalistów o Puchar Starosty 45 Finał Turnieju P.N. Gimnazjalistów o Puchar Starosty
5

4

3

2

1

Dodaj komentarz