Finał mistrzów 2016 w Kinie.

32 finał fifa 2016

21 lutego 2016r. po raz pierwszy w historii turniej FIFA16 został rozegrany w Kinie w Wojniczu. Mogli uczestniczyć w nim posiadacze obu platform gier wideo — Xbox i PlayStation. Droga do wielkiego finału, pierwszej edycji turnieju FIFA16, rozpoczeła się 20 sierpnia 2015r. Gracze z całej gminy walczyli o miano najlepszego zawodnika w naszym regionie. Aby zakwalifikować się do wielkiego finału, zawodnicy musieli osiągać jak najlepsze wyniki w eliminacjach, a one w tym roku odbywały się w czterech miejscowościach w okresie od sierpnia do lutego, a przedstawiały się następująco:

  • Grabno: 20,21 sierpień 2015r. Wiejski Dom Kultury w Grabnie,
  • Zakrzów: 5 grudnia 2015r. Dom Strażaka w Zakrzowie,
  • Łopoń: 21 stycznia 2016r. Szkole Podstawowej w Łoponiu,
  • Łukanowice: 28 stycznia 2016r. Dom Strażaka w Łukanowicach.

W każdych z eliminacji rozegrano maksymalnie 30 meczy, rywalizując o jak najwyższą pozycję w rankingu. Najlepsi z danego regionu zakwalifikowali się do udziału w wielkim finale FIFA16. W rezultacie po upływie 6 miesięcy prawo udziału w wielkim finale  wywalczyło łącznie 10 graczy. Turniej ten był rozgrywany wyłącznie na konsolach Xbox 360.

Finał rozgrywano w dwóch grupach z których do półfinału awansowało po dwóch zawodników. I tak zwycięsca gr. A Michał Latawski zagrał z Kubą Hynkiem zajmującym drugie miejsce w gr. B, oraz zwycięsca gr. B Bartek Wełna zagrał z Kubą Cierniakiem który wywalczył drugie miejsce w gr. A. Oba mecze były bardzo emocjonujące i zacięte i zakończyły się zwycięstwem Kuby Hynka 2-1, oraz Kuby Cierniaka 1-0. WIELKI FINAŁ wygrał Kuba Hynek 1-0 i zdobył tytuł Interaktywnego Piłkarza Roku FIFA 2016, otrzymał wolny los do przyszłorocznego finału FIFA17 otrzymał również nagrodę, dyplom oraz Puchar Mistrza. Nagrody wręczali Burmistrz Wojnicza Tadeusz Bąk, Przewodniczący Rady Powiatu Tarnowskiego Paweł Smoleń, Radny Grabna Roman Chamioło.
Wszystkim graczom dziękujemy za uczestnictwo i świetną atmosferę, a zwycięzcy jeszcze raz gratulujemy.

WYNIKI:

grupa ab

finał

klasyfikacja

GALERIA:

Dodaj komentarz