X Halowy Turniej Piłki Nożnej ku Czci Kardynała Stefana Wyszyńskiego

Termalika Bruk-Bet Nieciecza na turnieju w Grabnie.

W dniu 12 lutego w Grabnie (gm. Wojnicz) w Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum odbył się X Halowy Turniej Piłki Nożnej ku Czci Kardynała Stefana Wyszyńskiego pod Patronatem Starosty Tarnowskiego Romana Łucarza. W bieżącym roku wzięła w niej udział rekordowa ilość dziesięciu drużyn – 9 z Grabna i okolicy oraz gościnnie juniorzy Termaliki Bruk-Bet Nieciecza. Organizatorami turnieju byli: Starostwo Powiatowe w Tarnowie, Janusz Kuboń – nauczyciel W-F-u, Stowarzyszenie Edukacji i Rozwoju „Prymus” w Grabnie, Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Grabnie oraz Paweł Smoleń – Przewodniczący Rady Powiatu Tarnowskiego. Coraz większa popularność turnieju sprawiła, że hala sportowa w Grabnie gościła bardzo dużo kibiców piłki nożnej. Swoją obecnością zaszczycili organizatorów również m. in.: Jacek Hudyma – etatowy członek Zarządu Powiatu oraz Tadeusz Bąk – Burmistrz Miasta i Gminy Wojnicz.

Turniej przebiegał w miłej i kulturalnej atmosferze. Na boisku trwała jednak twarda, nieustępliwa walka o każdy metr boiska – nikt nie odstawiał nogi. Obecność wielu kibiców oraz wartościowe nagrody i puchary dla zwycięzców mobilizowały wszystkich uczestników do wysiłku i nieustępliwości. Wspaniale bawili się również kibice, których gorący doping było słychać daleko poza halę sportową. Z racji przypadającego w tym dniu „tłustego czwartku” organizatorzy przygotowali i rozdali wśród kibiców kilkaset pączków. Po meczach grupowych, do półfinałów awansowały drużyny: Rodziców, Ministrantów, Gimnazjum w Wielkiej Wsi i Termaliki Bruk Bet Nieciecza. Ostatecznie po bardzo ciekawych meczach drużyny z Grabna nie okazały się zbyt gościnne dla drużyny Termaliki. Zwycięzcami turnieju została drużyna Ministrantów, która w finale niespodziewanie 1:0 pokonała drużynę Termaliki. Trzecie miejsce zdobyła drużyna Gimnazjum Wielka wieś, a czwarte Rodzice.

Organizując 10 lat temu pierwszy turniej ku czci Kardynała Wyszyńskiego, nie spodziewałem się, że wrośnie on w tradycje naszej szkoły i że po 10 latach doczekamy się jubileuszowego dziesiątego – mówił w czasie trwania meczów, pomysłodawca i pierwszy organizator Janusz Kuboń. Turniej zakończyło uroczyste wręczenie nagród i pucharów, które w imieniu nieobecnego Starosty Tarnowskiego wręczył Paweł Smoleń oraz Jacek Hudyma. Przedstawiciele władz Powiatu Tarnowskiego przekazali również okolicznościowe puchary i podziękowania panom: Januszowi Kuboniowi i Kazimierzowi Morysowi – dostrzegając ich wieloletnią społeczną pracę na rzecz szerzenia kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży. Piękną tradycją stał się ten turniej, jest to już impreza rozpoznawalna w całym powiecie i z tego faktu jako organizatorzy jesteśmy naprawdę dumni. Gołym okiem widać, że jest potrzeba organizowania takich imprez, dlatego już planujemy organizację innych turniejów, nie tylko w piłce nożnej, ale również w tenisie stołowym, szachach, siatkówce, strzelectwie sportowym, koszykówce i piłce ręcznej – powiedział tuż po zakończeniu Pawel Smoleń. Organizatorzy dziękują wszystkim instytucją i osobą, które przyczyniły się do organizacji turnieju.

Dodaj komentarz