Nordic Walking w Łoponiu

4 Nordic Walking i Dart w ŁoponiuW sobotę 30 maja 2015r. w Łoponiu w trakcie festynu szkolnego odbył się marsz Nordic Walking dla uczniów, mieszkańców Łoponia, mieszkańców gminy Wojnicz. Celem tych zajęć było rozpowszechnienie nowej formy aktywnego spędzania czasu wolnego. Nordic Walking to sport, który polega na marszu ze specjalnie przystosowanymi kijami. Uczestnicy poznawali i doskonalili technikę prawidłowego poruszania się o kijach. Zajęcia te pozwoliły przekonać, że Nordic Walking to sport dla wszystkich bez względu na wiek. Około 40 uczestników wystartowało z placu przy Szkole Podstawowej do punktu kontrolnego oddalonego o około 2 km i z powrotem. Wszyscy uczestnicy marszu otrzymali pamiątkowe certyfikaty, natomiast na jednego z uczestników czekała nagroda główna w postaci piłki nożnej.

Nad bezpieczeństwem i zabezpieczeniem trasy czuwała Ochotnicza Straż Pożarna z Łoponia. Organizatorzy:  Publiczna Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Łoponiu – nauczyciel wychowania fizycznego p. Jacek Ćwik, Gminny Ośrodek Kultury w Wojniczu.

GALERIA:

2 Nordic Walking i Dart w Łoponiu4 Nordic Walking i Dart w Łoponiu1 Nordic Walking i Dart w Łoponiu3 Nordic Walking i Dart w Łoponiu 5 Nordic Walking i Dart w Łoponiu 6 Nordic Walking i Dart w Łoponiu 7 Nordic Walking i Dart w Łoponiu 8 Nordic Walking i Dart w Łoponiu10 Nordic Walking i Dart w Łoponiu 11 Nordic Walking i Dart w Łoponiu 12 Nordic Walking i Dart w Łoponiu 13 Nordic Walking i Dart w Łoponiu 14 Nordic Walking i Dart w Łoponiu9 Nordic Walking i Dart w Łoponiu 15 Nordic Walking i Dart w Łoponiu 16 Nordic Walking i Dart w Łoponiu 17 Nordic Walking i Dart w Łoponiu 18 Nordic Walking i Dart w Łoponiu 19 Nordic Walking i Dart w Łoponiu

Dodaj komentarz