9 Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Wojnicza

W niedzielę,  23 lutego 2020r.  na obiekcie hali sportowej Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych w Wojniczu rozgrywany został 9 Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Wojnicza.

Do turnieju zgłosiły się drużyny:

 1. LKS „Arkadia” Olszyny,
 2. LKS „Olimpia” Wojnicz,
 3. LKS „Zryw” Wielka Wieś,
 4. LKS „Spółdzielca” Grabno,
 5. UKS ZSLiT Wojnicz,
 6. Biadoliny Radłowskie,
 7. Więckowice.

Po losowaniu, drużyny  zostały przydzielone do dwóch grup A i B, grano systemem „każdy z każdym”. Z każdej grupy do półfinału awansowały po dwie drużyny,  po półfinałach rozegrano mecz o 3 miejsce a na koniec finał. Mecze trwały po 12 minut bez zmiany stron. Po godzinie 14.00 rozpoczęła się faza pucharowa, która dostarczyła wiele emocji, a rywalizujące ze sobą zespoły walczyły w każdym meczu do ostatnich sekund. Po regulaminowym czasie najlepszą drużyną niedzielnych zawodów zostali zawodnicy LKS „Olimpii” Wojnicz.

W półfinałach rywalizowały ze sobą następujące pary: 
LKS „Arkadia” Olszyny –  LKS „Olimpia” Wojnicz 1:1 /1:2/
LKS „Zryw” Wielka Wieś – LKS „Spółdzielca” Grabno 2:2 /2:0/

Mecz o III miejsce: 
LKS „Spółdzielca” Grabno – LKS „Arkadia” Olszyny 1:6
Finał 
LKS „Zryw” Wielka Wieś – LKS „Olimpia” Wojnicz 0:2

Dopisała również jak co roku publiczność na trybunach, co jest dowodem dużego zainteresowania turniejem ze strony kibiców i to kibiców w dość szerokim przedziale wiekowym. Na trybunach możemy było dostrzec zarówno osoby starsze jak również też bardzo liczną grupę młodzieży i dzieci.

Wszystkie drużyny oraz bardzo licznie zgromadzona publiczność mogły skorzystać z bufetu: kawy, herbaty, bigosu (przygotowanego przez restauracje Essencja).

Na zakończenie turnieju wszystkie drużyny otrzymały piłki, najlepsze cztery, puchary, medale  i dyplomy, a dla zwycięzców nagrody rzeczowe.  Puchar i medale za zajęcie pierwszego miejsca wręczyli Burmistrz Wojnicza Tadeusz Bąk.

Statuetkę dla najlepszego piłkarza turnieju otrzymał Paweł Nadolnik, najlepszym bramkarzem został Rodger Radliński, natomiast statuetkę dla najlepszego strzelca otrzymał Patryk Waśko. GRATULUJEMY.

Młodzież z Wolontariatu Uczniowskiego Klubu Sportowego z Wielkiej Wsi również włączyła się w pomoc w organizacji, za co im bardzo serdecznie dziękuję,  czuwali przy bufecie, stoliku sędziowskim i pomagali Panu Burmistrzowi w ceremonii wręczania nagród. Dziękujemy za pomoc wszystkim, którzy przyczynili się w jakikolwiek sposób do organizacji turnieju.

Poniżej przedstawiamy wyniki wszystkich meczów:

Strzelcy bramek:

7 bramek – Patryk Waśko

4 bramki – Szymon Oszust, Patryk Morys

3 bramki – Albert Stolarz, Karol Waśko, Daniel Waśko, Karol Gniady

2 bramka – Adam Nadolnik, Mateusz Orkwiszewski, Kamil Tadel, Michał Jakosz

 

MIEJSCA:

 1. LKS „Olimpia” Wojnicz
 2. LKS „Zryw” Wielka Wieś
 3. LKS „Arkadia” Olszyny
 4. LKS „Spółdzielca” Grabno
 5. UKS ZSLiT z Wojnicza
 6. Więckowice
 7. Biadoliny Radłowskie

Galeria: Sportowy Wojnicz

Dodaj komentarz