W WOJNICZU ODBYŁ SIĘ I TURNIEJ SOŁECTW

Moc zabawy, konkurencji i śmiechu na turnieju sołectw, jaki odbył się w sobotę, 7 września. W zawodach i zabawie udział wzięli włodarze sołectw i spragnieni wrażeń mieszkańcy.

Po raz pierwszy w gminie Wojnicz odbył się turniej sołectw. Impreza odbyła się na stadionie „Olimpii” w Wojniczu. Do rywalizacji przystąpiło osiem zespołów, a ich reprezentanci, którymi byli mieszkańcy poszczególnych wsi, zmierzyli się w trzynastu konkurencjach  m. in.: w przeciąganiu liny, slalomie z taczką, rzucie ziemniakiem  do kosza, rzucie kaloszem, przetaczaniu bala słomy, jeździe na rowerze czy biegu z workiem ziemniaków. O pretendowaniu do tytułu zwycięzcy decydowała łączna suma zdobytych punktów w poszczególnych konkurencjach.

Organizatorzy spisali się znakomicie, a sam turniej okazał się strzałem w dziesiątkę. Wszystko dzięki ciekawym i zabawnym konkurencjom. Na miejscu obecny był Burmistrz Wojnicza Tadeusz Bąk, włodarze sołectw, jak również spragnieni wrażeń uczestnicy zawodów i zabawy. Przednia zabawa dla wszystkich uczestników zakończyła się wręczeniem pucharów i nagród. W ostatecznej klasyfikacji najlepsza okazała się drużyna z Dębiny. Drugie miejsce zajął Isep, natomiast trzecie miejsce zdobyła drużyna z Łukanowic.

Klasyfikacja wygląda następująco:

1– Dębina Łętowska – Dębina Zakrzowska
2 – Isep
3 – Łukanowice
4 – Biadoliny Radłowskie
5 – Więckowice – Rudka
6 – Wielka Wieś
7 – Wojnicz
8 – Zakrzów

Grant pt. „Sportowe Współzawodnictwo Sołectw Gminy Wojnicz” został zrealizowany przez stowarzyszenie Wiklina Przyjazny Isep  w ramach projektu grantowego pt. „Wydarzenia promujące aktywny tryb życia na obszarze Lokalnej grupy Działania Dunajec-Biała” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” Program Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Instytucja PROW 2014-2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Dodaj komentarz