MARATON ROWEROWY W WOJNICZU ZA NAMI

14 lipca z boiska sportowego w Wojniczu wystartował maraton rowerowy MTB. Gmina Wojnicza od kilku lat gości już w kalendarzu każdego pasjonata wyścigów rowerowych.

DARE To Be MTB Maraton to cykl zawodów kolarskich, odbywających się w południowej części województwa małopolskiego. Trasa w Wojniczu przygotowana została bardzo starannie. Organizator w porozumieniu z Urzędem Gminy Wojnicz przygotował trzy dystanse: FULL, HALF i QURTER zróżnicowane pod względem długości i stopnia trudności. Start i meta zawodów usytuowane zostały na boisku sportowym w Wojniczu. Na każdym z trzech dystansów startujący zawodnicy nie mogli narzekać na nudę. Trasa przygotowana w myśl zasady im dalej, tym trudniej, nie pozwalała zasnąć i wysysała z każdego spore pokłady energii. W efekcie nikt kto zdecydował się na start nie opuszczał Wojnicza niezadowolony bowiem na każdym z dystansów można było znaleźć to, co stanowi o istocie MTB.

W maratonie wzięło udział 150 osób .Organizator zadbał też o najmłodszych, na miasteczku startowym rozegrane zostały profesjonalne zawody rowerowe dla dzieci.

Wyniki klasyfikacji OPEN dla poszczególnych tras:

Open QURTER

  1. Adrian Rzeszutko
  2. Marcin Prochownik
  3. Tomasz Sikora

Open HALF

  1. Michał Woźniczka
  2. Jakub Cierniak
  3. Marek Łuczkiewicz

Open FULL

  1. Adrian Wawer
  2. Kuba Tomski
  3. Paweł Powroźnik

Galeria: Sportowy Wojnicz

Dodaj komentarz