Fifa 2019_ Pot na czole, skupienie zarysowane na twarzy, koncentracja.

Pot na czole, skupienie zarysowane na twarzy, koncentracja. To nie mityng lekkoatletyczny, ani mecz piłkarski, lecz finały Fifa19, które odbyły się w sobotę w Kinie Wawel.Turniej finałowy o Puchar Burmistrza Wojnicza fifa19 został rozegrany na konsoli xbox 360 i ps4. Gracze z całej gminy walczyli o miano najlepszego zawodnika w naszym regionie. Aby zakwalifikować się do wielkiego finału, zawodnicy musieli osiągać jak najlepsze wyniki w eliminacjach, a one w tym roku odbywały się w siedmiu miejscowościach: Grabnie, Ispie, Wielkiej Wsi, Wojniczu, Olszynach, Milówce i Zakrzowie. Wszystkie te turnieje eliminacyjne stały na bardzo wysokim poziomie. Mecze były pełne emocji, w których nie brakowało ambicji, a czasem nawet łez. Cieszy bardzo wysoka frekwencja, (w sumie w eliminacjach wzięło udział ok. 100 zawodników w różnym przedziale wiekowym od 7 do 40 lat) oraz przede wszystkim wspólna integracja i sportowa rywalizacja.

Zmagania w ramach fazy grupowej rozpoczną się o 10:00. Uczestnicy zostali przydzieleni do kilku grup, a dwóch najlepszych z grupy otrzymało awans do ćwierćfinału, półfinału i później najlepsi do finału. Zwycięzca otrzymał tytuł Interaktywnego Piłkarza Roku FIFA 2019, otrzymał wolny los do przyszłorocznego finału FIFA20. Poza tym honorowym tytułem zawodnicy otrzymali puchary, nagrody rzeczowe oraz dyplomy.

Klasyfikacja: 1.Filip Patyk, 2.Łukasz Drużkowski, 3.Kacper Migdał, 4.Krystian Węgrzyn.  

Wszystkim graczom dziękujemy za uczestnictwo i świetną atmosferę, a zwycięzcy jeszcze raz gratulujemy.

Przy stoliku sędziowskim pomagali: Kamila Sokołowska, Natalia Hajdo, Izabela Kurek – Wolontariat Uczniowskiego Klubu Sportowego z Wielkiej Wsi.

Galeria: Sportowy Wojnicz

Dodaj komentarz