Arkadia Olszyny po raz piąty mistrzami halowej piłki.

W niedzielę,  3 marca 2019r.  na obiekcie hali sportowej Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych w Wojniczu rozgrywany został 8 Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Wojnicza. Na turnieju pojawiło się siedem zespołów tj. LKS „Arkadia” Olszyny, LKS „Olimpia” Wojnicz, LKS „Zryw” Wielka Wieś, LKS „Spółdzielca” Grabno, Absolwenci ZSLiT Wojnicz, LKS „Pogoń” Biadoliny Radłowskie, KS „Więckovia” Więckowice. W zmaganiach sportowych wzięło udział 70 zawodników.

Po losowaniu, drużyny  zostały przydzielone do dwóch grup A i B, grano systemem „każdy z każdym”. Z każdej grupy do półfinału awansowały po dwie drużyny,  po półfinałach rozegrano mecz o 3 miejsce a na koniec finał. Mecze trwały po 10 minut bez zmiany stron. Po godzinie 14.00 rozpoczęła się faza pucharowa, która dostarczyła wiele emocji, a rywalizujące ze sobą zespoły walczyły w każdym meczu do ostatnich sekund. W spotkaniu finałowym stanęły naprzeciw siebie dwie bardzo wyrównane drużyny LKS „Arkadia” Olszyny i Absolwenci ZSLiT, a przez cały mecz można było oglądać dobrą piłkę halową i praktycznie stałą wymianę ciosów. Po regulaminowym czasie najlepszą drużyną niedzielnych zawodów zostali zawodnicy Arkadii. Zwycięzcami po raz kolejny okazała się drużyna Arkadii Olszyny i tym samym obroniła tytuł z poprzedniego roku.

W półfinałach rywalizowały ze sobą następujące pary: 
LKS „Arkadia” Olszyny –  LKS „Olimpia” Wojnicz 2:0
LKS „Spółdzielca” Grabno – Absolwenci ZSLiT 1:3

Mecz o III miejsce: 
LKS „Spółdzielca” Grabno – LKS „Olimpia” Wojnicz 0:2
Finał 
LKS „Arkadia” Olszyny – Absolwenci ZSLiT 2:1

Dopisała też jak co roku publiczność na trybunach, co jest dowodem dużego zainteresowania turniejem ze strony kibiców i to kibiców w dość szerokim przedziale wiekowym. Na trybunach możemy było dostrzec zarówno osoby starsze jak również też bardzo liczną grupę młodzieży i dzieci.

Wszystkie drużyny oraz bardzo licznie zgromadzona publiczność mogły skorzystać z bufetu: kawy, herbaty, żurku (przygotowanego przez restauracje Missterium).

Na zakończenie turnieju wszystkie drużyny otrzymały piłki, najlepsze cztery, puchary, medale  i dyplomy, a dla zwycięzców nagrody rzeczowe.  Puchar i medale za zajęcie pierwszego miejsca wręczyli Burmistrz Wojnicza Tadeusz Bąk.

Statuetkę dla najlepszego piłkarza turnieju otrzymał Patryk Waśko, najlepszym bramkarzem został Bartłomiej Kuboń, natomiast statuetkę dla najlepszego strzelca otrzymał Albert Stolarz. GRATULUJEMY.

Młodzież z Wolontariatu Uczniowskiego Klubu Sportowego z Wielkiej Wsi i Młodzieżowej Rady Miejskiej również włączyła się w pomoc w organizacji, za co im bardzo serdecznie dziękuję,  czuwali przy bufecie, stoliku sędziowskim i pomagali Panu Burmistrzowi w ceremonii wręczania nagród. Przy stoliku sędziowskim pomagali Szymon Leśniak, Magdalena Nowak tablicę świetlną i czas obsługiwał Dominik Leśniak. Dziękujemy całej Radzie i Wolontariatowi za pomoc /osobom których nie wymieniłem/, oraz dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się w jakikolwiek sposób do organizacji turnieju: Gminnemu Ośrodkowi Kultury, Pani dyrektor ZSLiT Agnieszce Kapek, Restauracji Missterium, Centrum Medycznemu w Wojniczu.

Poniżej przedstawiamy wyniki wszystkich meczów:

Strzelcy bramek:

10 bramek – Albert Stolarz

6 bramek – Patryk Waśko

4 bramki – Szymon Oszust, Kamil Tadel

2 bramki – Kacper Kubis, Daniel Sowa, Karol Waśko, Karol Gniady

1 bramka – Marcin Olszak, Patryk Morys, Wojciech Setlak, Łukasz Kusion, Marcin Sacha, Piotr Gałuszka, Kamil Gostek

WYNIKI:

MIEJSCA:

  1. LKS „Arkadia” Olszyny
  2. Absolwenci ZSLiT z Wojnicza
  3. LKS „Olimpia” Wojnicz
  4. LKS „Spółdzielca” Grabno
  5. KS „Więckovia” Więckowice
  6. LKS „Zryw” Wielka Wieś
  7. LKS „Pogoń” Biadoliny Radłowskie

Galeria: Sportowy Wojnicz

VIDEO: Sportowy Wojnicz

Dodaj komentarz