Druga Talentiada Piłkarska

W sobotę 28 lipca na na Orliku w Wojniczu w godz. 10:00 – 13:00, zorganizowany został turniej w formie „TALENTIADY”.
Przewodnią ideą tego turnieju jest umożliwienie piłkarzom nieskrępowanej gry w prawdziwym turnieju piłki nożnej. Gra na małym boisku w nielicznym 3-5 osobowym zespole, to optymalne warunki gry dla najmłodszych, ponieważ mogą uczestniczyć w niezliczonych, ciągle zmieniających się sytuacjach meczowych.
Wielokrotny kontakt z piłką, dryblingi, strzały, sprawiają ogromną radość i umożliwiają doskonalenie umiejętności posługiwania się piłką.
Zdefiniowana do 3-4 liczba zawodników stwarza natomiast optymalne możliwości do współdziałania w zespole i do zrozumienia podstaw gry w ataku i w obronie.
Mecze rozgrywane były jednocześnie na czterech boiskach. Wszyscy zawodnicy rozegrali po 5 spotkań, ale dopiero przed każdym meczem chłopcy dowiadywali się, na którym boisku i w jakiej drużynie zagrają.
Dzięki takiej formie trenerzy mogli dokładnie przyjrzeć się indywidualnym umiejętnościom zawodników grających w różnych zespołach.
Ponieważ pogoda dopisała, na trybunach zgromadziło się wielu rodziców, gorąco dopingujących swoich „ulubieńców”.

Po zakończonych zmaganiach odbyło się oficjalne wręczenie pucharów dla naszych najstarszych zawodników, którzy ze względu na wiek kończą szkolenie w Akademii. Wielkie podziękowania dla Pana Burmistrza Tadeusza Bąka za przekazanie po raz kolejny medali dla wszystkich uczestników i osobiste ich wręczenie. Pochwała dla wszystkich zawodników za wysiłek i bardzo dobrą grę, a zawodnikom którym w turnieju osiągnęli największą ilość punktów gratulujemy.

GALERIA: Sportowy Wojnicz

Dodaj komentarz