Festyn rodzinny na sportowo

Festyn rodzinny na sportowo, w programie m.in.

– Bieg Niepodległościowy

– Rajd rowerowy

– Konkurencje Runmagedon, Dart

– Wręczenie nagród

– Zumba dla dzieci

W dniu 9 czerwca w Milówce odbył  się  „Bieg Niepodległościowy”  oraz zawody sportowe w ramach „IV Spotkania z Historią w Milówce – 100 lat Niepodległej Polski”. Impreza miała charakter sportowo rekreacyjny, mający na celu promocję zdrowego stylu życia,aktywności fizycznej oraz upamiętnienie setnej rocznicy odzyskania niepodległości. Wydarzenie obejmowało m.in. bieg i wyścig rowerowy do Grobu Nieznanego Żołnierza,  oraz   runmaggedon, czyli zestaw kilku konkurencji sportowo zręcznościowych połączonych razem /takie jak rzut piłką do kosza, konkurencja piłkarska, równoważnia, oraz przelewanie wody/ i ponadto konkurs darta.

5 kilometrowa trasa przez piaski, asfalt, kamienie, pomiędzy drzewami czekała na uczestników pierwszego Biegu Niepodległościowego oraz Zawodów Rowerowych. Uczestnicy rozpoczynali przy Szkole Podstawowej. Warto  zaznaczyć, że uczestnicy  musieli  się  wykazać  nie tylko kondycją i siłą, ale również doskonałą orientacją w terenie, tak aby nie pomylić trasy.

Impreza ta została zorganizowana przy wsparciu ze środków Gminy Wojnicz przeznaczonych na  wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej i sportu w 2018 roku.

Organizatorem imprezy Było Stowarzyszenie Milówka przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Wojniczu.

 

Zapraszamy do zapoznania się ze zdjęciami, które bardzo dobrze odzwierciedlają przebieg imprezy. Wysiłek, pot i sportowe zmęczenie – to tylko niektóre z emocji, jakie towarzyszyły uczestnikom biegu.

GALERIA:  Sportowy Wojnicz

Dodaj komentarz