Sześć szkół w Wielkim Finale Drużyny Energii.

Pięć miesięcy rywalizacji, ponad 20 tysięcy filmów z ćwiczeniami – i tylko trzy szkoły w wielkim finale? Drużyna Energii postanowiła nagrodzić więcej uczestników. 24 maja na stadionie Energa w Gdańsku pojawią się uczniowie aż sześciu najbardziej aktywnych szkół – do zwycięzców miesiąca dołączyła placówka, która w czasie całej rywalizacji przesłała najwięcej filmów!

– Byliśmy pod wielkim wrażeniem zaangażowania uczniów. Docierały do nas sygnały, że dużym szkołom jest trudniej zmobilizować wszystkich uczniów do ćwiczeń, ale nie poddają się i walczą. Uznaliśmy, że ich wysiłek musi zostać nagrodzony – wyjaśnia Grzegorz Bałkowiec, wicedyrektor departamentu marketingu i komunikacji Energi SA.

Dzika Karta Drużyny Energii to specjalna przepustka umożliwiająca udział w wielkim finale reprezentantom szkoły, która nie zdołała zakwalifikować się podczas rozgrywek miesiąca, a mimo to w czasie całego projektu okazała się najbardziej aktywną, wysyłając największą liczbę filmów z ćwiczeniami ambasadorów. Rankingowym zwycięzcą została Szkoła Podstawowa nr 13 im. Polskich Olimpijczyków, ale ponieważ jest już finalistą miesiąca, dziką kartę otrzymuje szkoła z drugim wynikiem, czyli SP 6 z Mielca, która wysłała łącznie 927 filmów.

Organizatorzy z podziwem obserwowali też zaangażowanie szkół, którym udało się zwyciężyć w rywalizacji miesiąca.

– Każda z tych szkół zasłużyła na wielki finał. Nie mogliśmy przejść obok tego obojętnie i zdecydowaliśmy się zaprosić do Gdańska nie trzy najlepsze szkoły, ale wszystkich zwycięzców miesiąca – dodaje Grzegorz Bałkowiec.

Tym samym w wielkim finale na Stadionie Energi zobaczymy aż sześć zespołów: Zespół Szkolno-Przedszkolny w Olszynach, Szkołę Podstawową nr 13 im. Polskich Olimpijczyków, Szkołę Podstawową nr 6 im. Antoniego Abrahama, Szkoła Podstawowa nr4 im. Stanisława Moniuszki, Gimnazjum w Łęgu Probostwie oraz Szkołę Podstawową nr 6 im. Żwirki i Wigury z Oddziałami Integracyjnymi i Sportowymi w Mielcu.

– To będzie prawdziwe święto sportu. Chcemy docenić wszystkich zaangażowanych w projekt, którzy włożyli mnóstwo wysiłku, aby osiągnąć takie efekty, dlatego w Gdańsku zamierzamy się świetnie bawić razem z ambasadorami, nauczycielami i uczniami. Chcemy ten czas wypełnić młodym zawodnikom naprawdę intensywnie, więc do udziału w finale zaprosiliśmy zwycięzcę MasterChef Junior, Julię Cymbaluk, która przygotuje sportowcom zdrowe przekąski, Roksanę Węgiel, laureatkę The Voice Kids, która uświetni wydarzenie swoim wstępem – opowiada Robert Leszczyński, dyrektor marketingu sportowego New Balance.

Drużyna Energii gra pod patronatem Instytutu Matki i Dziecka oraz Ministra Sportu i Turystyki. Sponsorem głównym Drużyny Energii jest Grupa Energa. Partnerem sportowym projektu jest New Balance.

 

Dodaj komentarz