Finał Mistrzostw Wojnicza FIFA 18

14 kwietnia 2018r. w Kinie Wawel rozegrany został turniej finałowy o Puchar Burmistrza Wojnicza fifa18 na konsoli xbox 360 i ps4. Gracze z całej gminy walczyli o miano najlepszego zawodnika w naszym regionie. Aby zakwalifikować się do wielkiego finału, zawodnicy musieli osiągać jak najlepsze wyniki w eliminacjach, a one w tym roku odbywały się w siedmiu miejscowościach: Grabnie, Ispie, Wielkiej Wsi, Wojniczu, Olszynach, Milówce i Zakrzowie. Eliminacje trwały od listopada do marca, czyli 5 miesięcy. Wszystkie te turnieje eliminacyjne stały na bardzo wysokim poziomie. Mecze były pełne emocji, w których nie brakowało ambicji, a czasem nawet łez. Cieszy bardzo wysoka frekwencja, (w sumie w eliminacjach wzięło udział ok. 100 zawodników w różnym przedziale wiekowym od 7 do 40 lat) oraz przede wszystkim wspólna integracja i sportowa rywalizacja.

Zmagania w ramach fazy grupowej rozpoczną się o 10:00. Uczestnicy zostali przydzieleni do kilku grup, a dwóch najlepszych z grupy otrzymało awans do ćwierćfinału, półfinału i później najlepsi do finału. Zwycięzca otrzymał tytuł Interaktywnego Piłkarza Roku FIFA 2018, otrzymał wolny los do przyszłorocznego finału FIFA19. Poza tym honorowym tytułem zawodnicy otrzymali puchary, nagrody rzeczowe oraz dyplomy.

Klasyfikacja: 1.Adrian Winkler, 2.Łukasz Zięba, 3.Filip Patyk, 4.Hubert Winkler.  Wszystkim graczom dziękujemy za uczestnictwo i świetną atmosferę, a zwycięzcy jeszcze raz gratulujemy.

Przy stoliku sędziowskim pomagali: Dominika Zając – Młodzieżowa Rada Miejska w Wojniczu, Kamila Sokołowska – Wolontariat Uczniowskiego Klubu Sportowego z Wielkiej Wsi.

Galeria: Sportowy Wojnicz

Dodaj komentarz