7 Halowy Turniej PN o Puchar Burmistrza Wojnicza

W niedzielę,  4 marca 2018r.  na obiekcie hali sportowej Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych w Wojniczu rozgrywany został 7 Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Wojnicza. Na turnieju pojawiło się osiem zespołów tj. LKS „Arkadia” Olszyny, LKS „Olimpia” Wojnicz, LKS „Zryw” Wielka Wieś, LKS „Spółdzielca” Grabno, Absolwenci UKS ZSLiT Wojnicz, Łukanowice Topolina, LKS „Pogoń” Biadoliny Radłowskie, KS „Więckovia” Więckowice. W zmaganiach sportowych wzięło udział 80 zawodników.

Po losowaniu, drużyny  zostały przydzielone do dwóch grup A i B w których uczestniczyło po 4 drużyny. W grupach turniej rozegrano systemem „każdy z każdym”. Z każdej grupy do półfinału awansowały po dwie drużyny,  po półfinałach rozegrano mecz o 3 miejsce a na koniec finał. Mecze trwały po 10 minut bez zmiany stron. Po godzinie 14.00 rozpoczęła się faza pucharowa, która dostarczyła wiele emocji, a rywalizujące ze sobą zespoły walczyły w każdym meczu do ostatnich sekund. W spotkaniu finałowym stanęły naprzeciw siebie dwie bardzo wyrównane drużyny LKS „Arkadia” Olszyny i KS „Więckovia” Więckowice, a przez cały mecz można było oglądać dobrą piłkę halową i praktycznie stałą wymianę ciosów. Po regulaminowym czasie na tablicy widniał wynik bezbramkowy i o tym, kto zostanie najlepszą drużyną niedzielnych zawodów miały zadecydować rzuty karne, a te lepiej wykonywali zawodnicy Arkadii. Zwycięzcami po raz kolejni okazała się drużyna Arkadii Olszyny i tym samym obroniła tytuł z poprzedniego roku. Zasłużyli na to zwycięstwo w 100% na parkiecie jak i na widowni.

W półfinałach rywalizowały ze sobą następujące pary: 
LKS „Arkadia” Olszyny – Absolwenci UKS ZSLiT  2:0
LKS „Olimpia” Wojnicz – KS „Wieckovia” Więckowice 0:1

Mecz o III miejsce: 
Absolwenci UKS ZSLiT  – LKS „Olimpia” Wojnicz 0:4
Finał 
LKS „Arkadia” Olszyny – KS „Wieckovia” Więckowice 0:0 (rzuty karne)

Dopisała też jak co roku publiczność na trybunach, co jest dowodem dużego zainteresowania turniejem ze strony kibiców i to kibiców w dość szerokim przedziale wiekowym. Na trybunach możemy było dostrzec zarówno osoby starsze jak również też bardzo liczną grupę młodzieży i dzieci. Dla nich mieliśmy przygotowane pamiątkowe piłki, które Pan Burmistrz z przedstawicielką Młodzieżowej Rady Miejskiej, w przerwie między meczami, szybko i sprawnie rozdawał.

Wszystkie drużyny oraz bardzo licznie zgromadzona publiczność mogły skorzystać z bufetu: kawy, herbaty, bigosu (przygotowanego przez restauracje Missterium), oraz posłuchać składanki muzycznych prezentowanych przez profesjonalną firmę RSound.

Na zakończenie turnieju wszystkie drużyny otrzymały piłki, najlepsze cztery, puchary, medale  i dyplomy, a dla zwycięzców nagrody rzeczowe.  Puchar i medale za zajęcie pierwszego miejsca wręczyli Burmistrz Wojnicza Tadeusz Bąk oraz Przewodniczący Rady Powiatu Tarnowskiego Paweł Smoleń.

Statuetkę dla najlepszego piłkarza turnieju otrzymał Jakub Cieśla, najlepszym bramkarzem został Łukasz Jakosz, natomiast statuetkę dla najlepszego strzelca otrzymał Marcin Olszak. GRATULUJEMY.

Młodzież z Wolontariatu Uczniowskiego Klubu Sportowego z Wielkiej Wsi i Młodzieżowej Rady Miejskiej również włączyła się w pomoc w organizacji, za co im bardzo serdecznie dziękuję,  czuwali przy bufecie, stoliku sędziowskim i pomagali Panu Burmistrzowi w ceremonii wręczania nagród. Przy stoliku sędziowskim pomagali Paweł Nadolnik, Mateusz Stolarz, tablicę świetlną i czas obsługiwał Oskar Zagrodnik, przy aparacie Kamila Sokołowska, przy dekoracji Magdalena Nowak i Hubert Bujak,  nad całością czuwała niezawodna Dominika Zając oraz organizator Lucjan Hajdo. Dziękujemy całej Radzie i Wolontariatowi za pomoc /osobom których nie wymieniłem/, oraz dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się w jakikolwiek sposób do organizacji turnieju: Gminnemu Ośrodkowi Kultury, Pani dyrektor ZSLiT Agnieszce Kapek, Restauracji Missterium.

Poniżej przedstawiamy wyniki wszystkich meczów:

Strzelcy bramek:

4 bramki – Marcin Olszak

3 bramki – Dariusz Caban

2 bramki – Patryk Waśko, Karol Waśko, Maciej Chamioło, Patryk Morys, Piotr Gałuszka, Sławomir Skalski, Jakub Cieśla

WYNIKI:

 

MIEJSCA:

  1. LKS „Arkadia” Olszyny
  2. KS „Więckovia” Więckowice
  3. LKS „Olimpia” Wojnicz
  4. Absolwenci UKS ZSLiT z Wojnicza
  5. Topolina Łukanowice
  6. LKS „Zryw” Wielka Wieś
  7. LKS „Pogoń” Biadoliny Radłowskie
  8. LKS „Spółdzielca” Grabno

Galeria: Sportowy Wojnicz

VIDEO:

Dodaj komentarz