Gminne Zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych

725 czerwca odbyły się coroczne Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze MDP. Tym razem Zarząd Gminny ZOSP w Wojniczu wraz z OSP Biadoliny Radłowskie zorganizował je na stadionie LZS „Pogoń” w  Biadolinach Radłowskich. W zawodach wystartowało 9 drużyn w kategorii MDP męska i 5 drużyn MDP żeńska. Sędzią Głównym Zawodów był strażak PSP w Tarnowie mł. asp. Grzegorz Krakowski, a sędziami pomocniczymi  byli strażacy z Zarządu Gminnego ZOSP w Wojniczu oraz Członek Prezydium Zarządu Powiatowego ZOSP w Tarnowie Bartosz Łaśko. Zawodnicy rywalizowali w trzech konkurencjach: musztra, sztafeta pożarnicza 7x50m z przeszkodami, ćwiczenie bojowe5

Jako pierwsza oceniana była Musztra Drużyny. Tutaj Komisja w składzie :  mł. asp. Grzegorz Krakowski , Bartosz Łaśko, Józef Osmęda i  Burmistrz Tadeusz Bąk oceniali poprawność wykonania zwrotów, przemarszu, poprawność meldunku i wydawanych komend. Komisja stwierdziła wysoki poziom wykonania ćwiczenia przez wszystkie drużyny i uznała za najlepszą Młodzieżową Drużynę Pożarniczą Żeńską z OSP Wojnicz. Drużyna otrzymała dyplom, z każdy z zawodników medal ufundowany przez Burmistrza oraz puzzle ufundowane przez Komendanta Gminnego.

VIDEO:

Drugą konkurencją była sztafeta pożarnicza 7x50m z przeszkodami w której każdy z siedmiu zawodników musiał pokonać trzy przeszkody: równoważnię, ścianę i tunel przy tym jeszcze dwa razy łączyć wąż gaśniczy z prądownicą która  służyła jako pałeczka sztafetowa. Oceniana była poprawność i czas wykonania konkurencji.
Trzecim elementem było ćwiczenie bojowe polegające na rozwinięciu linii gaśniczej i prądem wody przewrócenie czterech słupków oraz obrócenie tarczy. Tak jak przy sztafecie oceniana była poprawność i czas wykonania konkurencji. Suma czasów sztafety i ćwiczenia bojowego decydowała o miejscu w klasyfikacji Generalnej.

W kategorii MDP żeńska pierwsze miejsce zajęła drużyna dziewcząt z OSP Zakrzów, drugie OSP Wojnicz, a trzecie OSP Wielka Wieś. W kategorii MDP męska  bezkonkurencyjna była drużyna chłopców z OSP Biadoliny Radłowskie, drudzy byli zawodnicy z OSP Zakrzów, a trzeci z OSP Olszyny.

Wszystkie drużyny otrzymały książki ufundowane przez Przewodniczącego Rady Powiatu Pawła Smolenia, a każdy ze startujących zawodników pamiątkowy kubek z logo OSP ufundowane przez Zarząd Gminny. Trzy pierwsze miejsca honorowane były też pamiątkowymi pucharami.  Burmistrz Miasta Wojnicza Tadeusz Bąk ufundował puchary dla drużyn które zajęły pierwsze miejsce, oraz pamiątkowe statuetki dla każdego zawodnika z tych drużyn. Zarząd Gminny zapewnił też zawodnikom napoje oraz kiełbaskę z grilla.

GALERIA:

CZ.1. OSP BIADOLINY RADŁOWSKIE
CZ.2. OSP BIADOLINY RADŁOWSKIE

Dodaj komentarz