Wielka Wieś 2017_ Świąteczne bieganie po raz trzeci

22 kwietnia 2017r. w Wielkiej Wsi odbyły się III Świąteczne Spotkanie Biegowe. Wzięło w nim udział ok. 80 osób. Przyjechali z Tarnowa, Dąbrowy Tarnowskiej, Krakowa, Skawiny, Nowego Sącza, Nawojowej i okolic.. Wśród nich byli czynni zawodnicy, zawodnicy amatorzy, maratończycy, uczniowie i nauczyciele oraz wielu ludzi, którzy po raz pierwszy lub drugi w życiu wzięli udział w imprezie biegowej. Sprawnie i szybko dziewczyny z wolontariatu, uczennice ZSP z Wielkiej Wsi rozpoczęły wydawanie numerów startowych oraz zbierały dodatkowe zapisy do biegu. Chwilę przed startem przeprowadzono rozgrzewkę i o godz. 13.30 wszyscy chętni stanęli na linii startu odliczając od 10 do jednego wystartowali. Cieszy jednak to, że na starcie pojawili się obok siebie przedstawiciele wszystkich pokoleń – od najmłodszych, jak i ci, którzy przebyli wiele, wiele kilometrów. W biegach drużynowych wzięli udział m.in. lektorzy ze Starej Wsi koło Limanowej oraz lektorzy i DSM-ki z Wielkiej Wsi. Do wyboru mieli dwie trasy: dłużą na 10 km i krótszą na 1 milę.

Wyniki:893111_OxeD_IMG_7371_69

Wyniki Mila Open – klik

Wyniki Open 10km – klik

Na zwycięzców biegu czekały medale, specjalnie bite na nasza imprezę, puchary i nagrody, które zawodnikom wręczył burmistrz Wojnicza Tadeusz Bąk. Najszybszy i najszybsza mieszkanka powiatu tarnowskiego na 10 km otrzymali ponadto „Weekend z Fordem”, czyli wybrany przez siebie model forda mogą zabrać na dowolny weekend. Na zwycięską rodzinę z kolei czeka rodzinna kolacja w restauracji.

To, co jednak stoi u postaw Świątecznych Spotkań Biegowych w Wielkiej Wsi to cel charytatywny. – Cały dochód z tej imprezy przeznaczamy na rehabilitację dwóch dzieciaków z terenu wsi – Tomka i Michała. Biegi mają także promować gminę Wojnicz, która jest nastawiona prosportowo. – Mamy piękne tereny w Wielkiej Wsi, od doliny Dunajca po rezerwat przyrody na Panieńskiej Górze. To wszystko pokazujemy biegaczom, bo tak ułożona jest trasa. Przebiega ona także koło XVI-wiecznego dworku, gdzie znajduje się plebania, a jest to jedna z perełek powiatu tarnowskiego – zachwala M. Fudala. – Władze powiatu i gminy wspierają nas w tych działaniach prosportowych i prorodzinnych, a my staramy się, żeby impreza była na wysokim poziomie – dodaje.

Głównym organizatorem biegu był UKS Wielka Wieś, a w organizację włączyli się także: Starostwo Powiatowe w Tarnowie, Urząd Miejski w Wojniczu. Patronat medialny nad imprezą objęli: Gazeta Gość Tarnowski. Wspierali nas również strażacy z OSP Wielka Wieś, nad naszym zdrowiem czuwali ratownicy medyczni.

Wszystkim współorganizatorom i ludziom dobrej woli serdecznie dziękujemy. Mamy nadzieję, że spotkamy się na kolejnej imprezie biegowej w przyszłym roku.

 

Galeria:

GALERIA .1.  Gość Tarnowski

GALERIA .2.  UKS Wielka Wieś

Dodaj komentarz