Finał Wojewódzkiego Turnieju „Edukacja przez Szachy w Szkole”

1Dnia 5 kwietnia 2017 roku w małej hali Tauron Areny w Krakowie odbył się Wojewódzki Turniej Finałowy Projektu „Edukacja przez Szachy w Szkole”, którego organizatorem był Małopolski Związek Szachowy.Zgodnie z zamysłem projektu, w zawodach uczestniczyli  uczniowie, którzy uczestniczą w obowiązkowych zajęciach szachowych prowadzonych w ramach projektu. Celem zawodów było wyłonienie najlepszych młodych szachistów z terenu województwa Małopolskiego oraz popularyzacja ogólnopolskiego projektu „Edukacja przez Szachy w Szkole” .

    Zawody zostały rozegrane systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund tempem 10’ na partię i odbyły się w sześciu oddzielnych grupach: klasy pierwsze, klasy drugie i klasy trzecie (z podziałem na dziewczynki i chłopców). Do turnieju2 przystąpiło około 500 zawodników z klas I-III. Naszą szkołę w Wojniczu reprezentowali uczniowie klasy III b byli to: Nikola Krzemińska, Bartłomiej Lasko, Bartosz Przeklasa, Mikołaj Koczwara, Mikołaj Szczupak, Konrad Sacha, Mikołaj Stós, Kamil Kozioł

Najlepszy wynik uzyskała Nikola Krzemińska , która rozgrywała partie szachowe z zawodniczkami posiadającymi  kategorie szachowe (II – IV). Nikola uzyskała imponującymi wynik – III miejsce w województwie małopolskim w swojej grupie wiekowej. Warto dodać, że uczennica uczy się grać w szachy dopiero drugi rok, uczestnicząc w obowiązkowych zajęciach szachowych w naszej szkole.  Bardzo się cieszymy również tym, że nasza szkoła w Wojniczu zajęła 10 miejsce drużynowo  na 52 szkoły biorące udział w turnieju. Turniej był szalenie emocjonujący! Młodzi  szachiści  niezwykle mocno przeżywali zarówno swoje zwycięstwa jak i porażki. Po każdej z rund można było  usłyszeć i zobac3zyć  reakcje uczestników. Rywalizacja i konkurencja były bardzo duże i na wysokim poziomie.

Nad właściwym przebiegiem turnieju czuwał sędzia międzynarodowy pan Andrzej Irlik oraz pan Jacek Wolak Małopolski Koordynator Projektu.

Dodaj komentarz