3 Turniej Piłki Siatkowej w Wielkiej Wsi

127 3 Turniej PS Pawła WW 2017W piątek 10 marca, w Hali Sportowej przy Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Wielkiej Wsi odbył się III Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Przewodniczącego Rady Powiatu Tarnowskiego. Uczestnikami turnieju byli mieszkańcy Wielkiej Wsi. Do rywalizacji przystąpiło 8 drużyn: KOMIS, RODZICE, ABSOLWENCI II, DRUNK TEAM, RADA SOŁECKA, ABSOLWENCI I, GIMNAZJUM CHŁ, GIMNAZJUM DZ. Rozgrywki zaczęliśmy o godz. 15.30 i przez ponad cztery godziny gościliśmy na sali gimnastycznej ponad 100 zawodników i kibiców chętnych do aktywnego spędzania czasu.

Przed uroczystym otwarciem turnieju kapitanowie drużyn odbyli odprawę turniejową z organizatorem i rozlosowano grupy. Sędziowie przedstawili systemem rozgrywek, odbywał się on metodą „podzia11 3 Turniej PS Pawła WW 2017łu na grupy” do dwóch  setów. W pierwszej rundzie uczestnicy zostali podzieleni na 2 grupy (A, B) po 4 drużyny. Do półfinałów awans mogły wywalczyć tylko dwa pierwsze miejsca. Mecze rozgrywane były po dwa sety. Za zwycięstwo 2:0 przysługiwały 2pkt, za remis91 3 Turniej PS Pawła WW 2017 1:1 po 1pkt a za przegraną 0:2- 0pkt.

W sumie rozegrano osiemnaście spotkań. Wszystkie były bardzo wyrównane i przyniosły wiele emocji zarówno zawodnikom, jak też kibicom. Aby wygrać turniej trzeba było rozegrać pięć spotkań z czego dwa ostatnie bezwarunkowo wygrać. Sztuka ta udała się drużynie KOMISU, grająca w składzie: Bartłomiej Pawlina, Waldemar Kolarz, Paweł Chrzanowski, Piotr Karaś, Rafał Chrzanowski, Maciej Pawlina, Sebastian Batko, Bartosz Janicki. Tym samym drużyna KOMISU obroniła mistrzostwo z tamtego roku. Wszystkie mecze były bardzo emocjonujące i nie było drużyn zaniżających wysoki poziom turnieju. Grały kobiety oraz mężczyźni w różnym wieku, ale reprezentujący wysoki kunszt siatkarski. Wszyscy wykazali się wielką walecznością i zaa23 3 Turniej PS Pawła WW 2017ngażowaniem, zaciekle walczyli o punkty na boisku, ale po meczu gratulowali sobie sukcesu i dopingowali się nawzajem w kolejnych rozgrywanych meczach.

Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe  puchary, statuetki, dla trzech pierwszych drużyn medale, oraz nagrody rzeczowe rozlosowano dla uczestników. Wręczenia dokonali Przewodniczący Rady Powiatu Tarnowskiego Paweł Smoleń, Burmistrz Wojnicza Tadeusz Bąk i Sołtys Wielkiej Wsi Aneta Kawa. GRATULUJEMY.

Galeria: Sportowy Wojnicz

WYNIKI:

GR.A.

GR.AA

GR.B.

GR.B

FINAŁY.FINAŁKLASYFIKACJA:
I miejsce – KOMIS
II miejsce – RODZICE
III miejsce – ABSOLWENCI II
IV miejsce – DRUNK TEAM
V miejsce – RADA SOŁECKA
VI miejsce – ABSOLWENCI I
VII miejsce – GIMNAZJUM CHŁ
VIII miejsce – GIMNAZJUM DZ

Dodaj komentarz