11 Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Wojnicza

W niedzielę,  12 lutego 2023r.  na obiekcie hali sportowej Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych w Wojniczu rozgrywany został 11 Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Wojnicza.

Do turnieju zgłosiły się drużyny:

 1. LKS „Arkadia” Olszyny,
 2. LKS „Olimpia” Wojnicz,
 3. LKS „Zryw” Wielka Wieś,
 4. LKS „Spółdzielca” Grabno,
 5. LKS „Pogoń” Biadoliny Radłowskie,
 6. Topolina Łukanowice.

Po losowaniu, drużyny  zostały przydzielone do dwóch grup A i B, grano systemem „każdy z każdym”. Z każdej grupy do półfinału awansowały po dwie drużyny,  po półfinałach rozegrano mecz o 3 miejsce a na koniec finał. Mecze trwały po 12 minut bez zmiany stron. Podczas turnieju dodatkową atrakcją był pokaz Szkoły tańca Create Yourself z siedzibą w Tarnowie, a swoje zajęcia taneczne mają również w Wojniczu w środy i piątki.

Po godzinie 13.00 rozpoczęła się faza pucharowa, która dostarczyła wiele emocji, a rywalizujące ze sobą zespoły walczyły w każdym meczu do ostatnich sekund. Po regulaminowym czasie najlepszą drużyną niedzielnych zawodów zostali zawodnicy LKS „Spółdzielca” Grabno.

W półfinałach rywalizowały ze sobą następujące pary: 
LKS „Spółdzielca” Grabno –  LKS „Pogoń” Biadoliny Radłowskie 2:1
Topolina Łukanowice – LKS „Arkadia” Olszyny 1:2

Mecz o III miejsce: 
LKS „Pogoń” Biadoliny Radłowskie – Topolina Łukanowice 1:1 /1-2/
Finał 
LKS „Spółdzielca” Grabno – LKS „Arkadia” Olszyny 4:1

Wszystkie drużyny oraz bardzo licznie zgromadzona publiczność mogły skorzystać z bufetu: kawy, herbaty, bigosu (przygotowanego przez restauracje Essencja).

Na zakończenie turnieju wszystkie drużyny otrzymały piłki, najlepsze cztery, puchary, medale  i dyplomy, a dla zwycięzców nagrody rzeczowe.  Puchar i medale za zajęcie pierwszego miejsca wręczyli Burmistrz Wojnicza Tadeusz Bąk.

Statuetkę dla najlepszego piłkarza turnieju otrzymał Jakub Wojnicki, najlepszym bramkarzem został Paweł Stefański, natomiast statuetkę dla najlepszego strzelca otrzymał Jakub Cieśla. GRATULUJEMY.

Młodzież z Wolontariatu Uczniowskiego Klubu Sportowego z Wielkiej Wsi również włączyła się w pomoc w organizacji, za co im bardzo serdecznie dziękuję,  czuwali przy bufecie, stoliku sędziowskim i pomagali Panu Burmistrzowi w ceremonii wręczania nagród. Dziękujemy za pomoc wszystkim, którzy przyczynili się w jakikolwiek sposób do organizacji turnieju.

Poniżej przedstawiamy wyniki wszystkich meczów:

Strzelcy bramek:

4 bramki – Jakub Cieśla, Jakub Wojnicki

3 bramki – Kacper Szostek

2 bramka – Kacper Kubis, Patryk Waśko, Kamil Tadel.

MIEJSCA:

 1. LKS „Spółdzielca” Grabno
 2. LKS „Arkadia” Olszyny
 3. Topolina Łukanowice
 4. LKS „Pogoń” Biadoliny Radłowskie
 5. LKS „Zryw” Wielka Wieś
 6. LKS „Olimpia” Wojnicz