Konkurs rowerowy z okazji 3 Maja

Dla wszystkich miłośników aktywności ruchowej, ale także dla tych, którzy cenią sobie niezwykłe widoki oraz są ciekawi historii regionu, z okazji 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja  zorganizowany została konkurs rowerowy. Na uczestników wyzwania czekały nagrody.

W konkursie rowerowym „Rowerem Szlakiem Pamięci”, który odbył się 3 maja wzięło udział 24 uczestników. Przygotowana trasa prowadziła z wojnickiego rynku, gdzie mieściło się biuro zawodów, na cmentarz wojenny nr 282 w Wojniczu (ulica Loretańska), następnie pod Pomnik Lotników Alianckich w Dębinie Łętowskiej. Kolejnymi punktami na trasie były dwa cmentarze wojenne z okresu I Wojny Światowej. Pierwszy był cmentarz wojenny nr 284 w Dębinie Zakrzowskiej, natomiast drugi cmentarz wojenny nr 285 w Wojniczu, z którego bezpośrednio trasa kierowała do punku startu na płytę rynku.

Aby wziąć udział w akcji należało zgłosić swój udział w biurze zawodów w dniu 3 maja, następnie przejechać wyznaczoną trasę i zrobić sobie zdjęcie z rowerem w wyznaczonych punktach oraz dostarczyć je do biura zawodów. Każdy z uczestników konkursu brał udział w późniejszym  losowaniu nagród, które odbyło się w trakcie pikniku historycznego.

Pokonując naszą trasę uczestnicy mieli okazję zachwycić się pięknem okolicznych lasów i urokliwymi krajobrazami, a przy okazji poznali historię regionu.

Poniżej prezentujemy zdjęcia uczestników konkursu, które zostały wykonane w wyznaczonych miejscach pamięci.