W Wojniczu pobiegli Tropem Wilczym

W niedzielę, 23 maja w Parku Miejskim w Wojniczu odbył się Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych, wydarzenie to było również finansowane ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego. Organizatorami po raz kolejny byli Uczniowski Klub Sportowy w Wielkiej Wsi oraz Gminny Ośrodek Kultury w Wojniczu pod honorowym patronatem Burmistrza Wojnicza Tadeusza Bąka.

Do tegorocznej edycji zapisało się 150 zawodników, miłośników biegania, startowali na trzech dystansach biegu będącego hołdem pamięci dla Żołnierzy Wyklętych – „Tropem Wilczym”. W tym roku biegacze mieli do wyboru dystans o długości 1km, 2,5km i 5 kilometrów.

Początek atrakcji sportowych zaplanowaliśmy na godzinę 12:00 – wtedy swoją rywalizację rozpoczęli uczestnicy biegu na 1km w kategoriach dzieci do 13 lat dziewczęta i chłopcy. W liczbie ponad 30 zawodników wyruszyli na trasę wytyczoną po Parku Miejskim, przy ZSLiT oraz ul. Rolniczej. Niedługo po tym, jak ostatni zawodnicy biegu przekroczyli linię mety, rozpoczął się bieg główny na dystansie 2,5 km w kategoriach młodzież 14 i 15 lat dziewcząt i chłopców i kobiety ponad 18. Na sam koniec został bieg na 5 km w kategoriach kobiety 16 i starsze, mężczyźni 16-18 lat, 19-29, 30-49, 50 i starsi. Najlepszymi zawodnikami w swoich kategoriach zostali: SZYMON ŚWISTAK (Sufczyn), NATALIA GALA (Sufczyn), IZABELA CHODAK (Zbylitowska Góra), BARTŁOMIEJ RYBIŃSKI (Proszowice), KAMILA ZAJĄC (Gnojnik), DARIA MIESZKOWSKA (Bielcza), PAWEŁ NADOLNIK (Wielka Wieś), JAKUB JAMRÓG (Zakrzów), DOMINIK KRYCA (Tarnów), RYSZARD GAŁKA (Brzesko).

Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali szereg upominków, na najlepszych czekały nagrody w postaci torby, czapeczki, pucharu, pamiątkowego medalu, dyplomu uczestnictwa oraz bonu konsumpcyjnego do restauracji Essencia. W ceremonii wręczania sprawnie i szybko uczestniczyli Burmistrz Wojnicza Tadeusz Bąk, oraz Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Jarosław Bujak.

Jak informują organizatorzy, zainteresowanie biegiem z roku na rok jest coraz większe. Ma on charakter symboliczny, rekreacyjny, cieszy więc, że tak chętnie startują w nim dorośli, jak i dzieci. Biegają też całe rodziny. Tu nie ma przegranych. Liczy się to, by wspólnie pokonać wyznaczoną trasę.

Fot.Sportowy Wojnicz