II TURNIEJ SOŁECTW ZA NAMI

Rzut ziemniakiem do kosza, bieg z wodą czy wbijanie gwoździ na czas – to tylko niektóre z kilkunastu konkurencji jakie mieli do pokonania uczestnicy 2. Gminnego Turnieju Sołectw w Wojniczu. Na stadionie LKS Olimpii rywalizowało 5 drużyn. Jak przyznają uczestnicy zawodów, zabawa była niepowtarzalna.

12 września, już po raz drugi, na stadionie LKS Olimpii w Wojniczu, odbył się Turniej Sołectw, podczas którego o Puchar Burmistrza Wojnicza współzawodniczyły ze sobą reprezentacje sołectw z terenu gminy. Uroczystego otwarcia turnieju dokonał poseł Wiesław Krajewski, burmistrz Wojnicza Tadeusz Bąk oraz Jarosław Bujak dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Wojniczu.

W rywalizacji, bardziej na wesoło niż na poważnie, uczestniczyły sołectwa: Więckowice, Dębina, Łukanowice, Biadoliny Radłowskie, Wielka Wieś, które rywalizowały ze sobą w 15 konkurencjach, takich jak: przetaczanie bala słomy, wbijanie gwoździ na czas, pachołek, jazda na rowerze – tor przeszkód, rzut ziemniakiem do kosza, slalom z taczką, dożynkowa kasa, rzucanie ciukiem (kostką) słomy, bieg z workiem ziemniaków, slalom z oponą samochodową, rzut kaloszem, bieg z wodą, strzały piłką do dmuchanej bramki, balonowe skoki, jaszczur oraz w konkurencji dodatkowej, którą było przeciąganie liny. Dla najlepszych drużyny czekały puchary oraz wartościowe nagrody.

Dodatkową atrakcją turnieju był, zorganizowany po raz pierwszy konkurs dla Kół Gospodyń Wiejskich na Najsmaczniejsze Ciasto z Owoców Sezonowych, w trakcie którego wszyscy uczestnicy wydarzenia mogli spróbować konkursowych ciast oraz pysznej grochówki przygotowanej przez KGW Łukanowice.

– Turniej Sołectw jest kolejną formą aktywizacji przestrzeni życia społeczno-kulturalnego w naszej gminie, ale dla nas i uczestników przede wszystkim jest to świetnie spędzony wspólnie  czas, w dobrej atmosferze. – mówią organizatorzy turnieju.

W wyniku rywalizacji pierwsze miejsce w II Turnieju Sołectw zajęła reprezentacja sołectwa Więckowice, drugie miejsce zajęły Łukanowice, natomiast trzecie miejsce na podium zajęła reprezentacja Dębiny. Kolejno czwarte i piąte miejsce zajęły sołectwa Wielka Wieś i Biadoliny Radłowskie.

Zwycięzcą I Gminnego Konkursu na Najsmaczniejsze Ciasto z Owoców Sezonowych została pani Agnieszka Przeklasa z KGW Łukanowice i jej owocowe ciasto z nutą lawendy. Drugie miejsce w tym konkursie zajęła pani Alina Kierońska z KGW Ecobabki. Trzecie miejsce było udziałem pani Joanny Fido z KGW Łukanowice. Oprócz nagród indywidualnych Koła Gospodyń Wiejskich otrzymały profesjonalne gofrownice, frytownice oraz elektryczne patelnie.

Imprezę poprowadziła Pracownia Jaszczur & Przyjaciele.

Galeria:Sportowy Wojnicz